Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Κρήτης, Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας, Κέντρο Ερευνών και Μελετών του Πανεπιστημίου Κρήτης

Σεμινάριο: Current challenges in cancer research: from bench to bedside

Η επιτροπή Ακαδημαϊκής Διασύνδεσης στο πλαίσιο του κύκλου Σεμιναρίων που αποτελούν συνεργασία μεταξύ Ιατρικής – ΙΤΕ – ΚΕΜΕ, σας προσκαλεί στο θεματικό Σεμινάριο “Current challenges in cancer research: from bench to bedside”, την Παρασκευή 29 Μαρτίου, 2.30 – 6.30 μμ, στο Αμφιθέατρο Μεταπτυχιακών Σπουδών της Ιατρικής Σχολής. Το Σεμινάριο περιλαμβάνει βασικές διαλέξεις και ακολούθως διαδραστική συζήτηση μετά από σύντομες τοποθετήσεις ομιλητών, που καλύπτουν βασική, μεταφραστική και κλινική έρευνα αλλά και σύγχρονες θεραπευτικές προσεγγίσεις στο πεδίο του καρκίνου. Το Σεμινάριο είναι ανοιχτό για όλους τους Επιστήμονες των Βιοϊατρικών Επιστημών, συμπεριλαμβανομένων προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών.
Παρακαλούμε διαβάστε την πλήρη ανακοίνωση…