INGENIUM

Πρόσκληση για Καταγραφή Εκπαιδευτικού Εργαστηρίου στο οποίο είστε Επιστημονικά Υπεύθυνοι

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Συμμαχίας INGENIUM και του πακέτου εργασίας WP5.3 (Εργαστήριο εκπαίδευσης) παρακαλώ όπως συμπληρώσετε την παρακάτω σύντομη φόρμα με σκοπό την αποτύπωση των Εκπαιδευτικών Εργαστηρίων που είναι διαθέσιμα στο Πανεπιστήμιο Κρήτης.

Το εκπαιδευτικό εργαστήριο δύναται να είναι μια αποκεντρωμένη μονάδα έρευνας και ανάπτυξης της συμμαχίας INGENIUM, η οποία αποτελείται από τα τμήματα καινοτομίας των συνεργαζόμενων πανεπιστημίων και βασίζεται σε αυτά. Το Εργαστήριο θα δημιουργήσει και θα διαθέσει διάφορους εικονικούς και φυσικά κατανεμημένους χώρους όπου το προσωπικό, οι φοιτητές και οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συνδημιουργούν νέες λύσεις για αυθεντικές προκλήσεις, να μαθαίνουν ο ένας από τον άλλο και να δικτυώνονται. Στο εργαστήριο, διεπιστημονικές ομάδες θα εργάζονται πάνω σε αυθεντικές περιπτώσεις που θα φέρουν στο εργαστήριο οι συμμετέχοντες.

Η Συμμαχία θα καταρτίσει και θα διαδώσει έναν εξαντλητικό κατάλογο των εγκαταστάσεων, του εξοπλισμού και της εμπειρογνωμοσύνης που διαθέτει η Συμμαχία με αυτό το έντυπο https://forms.office.com/e/HvcedrsT2c το οποίο μπορείτε να συμπληρώσετε μέχρι τις 20 Μαρτίου 2024.

Παρακαλώ σημειώστε ότι αν είστε επιστημονικά υπεύθυνοι σε πάνω από ένα εκπαιδευτικό εργαστήριο, τότε συμπληρώνετε και υποβάλετε την φόρμα για κάθε εργαστήριο ξεχωριστά.

εκ μέρους της Συντονίστριας WP5.3 (Εργαστήριο εκπαίδευσης)
Κάλλια Καυσαμποξάκη-Hodgetts