Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Κρήτης

32ο Παγκρήτιο Πανεπιστημιακό Παιδιατρικό Συμπόσιο

32ο Παγκρήτιο Πανεπιστημιακό Παιδιατρικό Συμπόσιο, Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης, 29-30 Μαρτίου 2024

O Β’ Παθολογικός (Παιδιατρικός) Τομέας του ΠαΓΝΗ, διοργανώνει το 32ο Παγκρήτιο Πανεπιστημιακό Παιδιατρικό Συμπόσιο που διεξάγεται στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης 29-30 Μαρτίου 2024 με δυνατότητα και διαδικτυακής συμμετοχής μέσω της πλατφόρμας zoom.

Το Συμπόσιο μας αποτελεί την κύρια εκδήλωση στο χώρο της Παιδιατρικής της Ιατρικής Σχολής είναι και φέτος πολυθεματικό και το Πρόγραμμα έχει διαμορφωθεί έτσι ώστε να καλύπτει τις τρέχουσες εξελίξεις σε σημαντικά γνωστικά πεδία της Παιδιατρικής.

Η πρόοδος που συντελείται τα τελευταία χρόνια σε όλους τους τομείς της Παιδιατρικής κάνει επιτακτική την ανάγκη για διαρκή ενημέρωση των Παιδιάτρων και όλων των επαγγελματιών Υγείας που ασχολούνται με το νεογνό, το παιδί και τον έφηβο προκειμένου να εξασφαλιστεί για τους ασθενείς μας η βέλτιστη διαγνωστική και θεραπευτική προσέγγιση.

Το τελικό πρόγραμμα θα το βρείτε στο site του συμποσίου [https://protypogr.com/ppps/] από όπου μπορείτε να κάνετε την δωρεάν εγγραφή σας.